Posted on

Już od jakiegoś czasu mówi się o tym, ażeby w swoim życiu starać się ograniczać użycie plastiku, którego proces produkcji a oprócz tego zutylizowanie w formie śmieci są niebywale energochłonne oraz oddziałują negatywnie na nasze środowisko. Dużo będziemy mogli naprawić w tym obszarze przy okazji robienia zwykłych zakupów.

 

Na początek powinniśmy pamiętać o tym, by do marketu iść zawsze z swoją torbą wielorazowego użytku, i zrezygnować przy tym z popularnych foliówek czy jednorazówek. Może to być także torba plastikowa, którą mamy już w mieszkania, jednakże najbardziej ekologicznym a także porządnym wyjściem są na pewno torby bawełniane z nadrukiem. Są one lekkie a także dają się łatwo złożyć, z powodzeniem mieszcząc się w plecaku czy damskiej torebce. Obecnie na naszym rynku jest dostępnych dużo wzorów i kolorów, jak również rozmiarów toreb płóciennych .

 

Równie dobrze zdadzą egzamin proste torby bawełniane, które są relatywnie niedrogie. W teraźniejszych czasach dużo sklepów online, a także influencerów na Instagramie proponuje samodzielnie wykonane bawełniane torby z nadrukiem. Produkty te są obecnie stosowane jako część stylizacji, a treść nadruku stanowi sposób identyfikacji użytkownika, bardzo podobnie jak w przypadku koszulek. Taka torba ze 100% pewnością posłuży nam przez parę lat, znajdując różne zastosowania w naszym domu. Opcja wielokrotnego prania bez szkody dla jakości toreb bawełnianych to kolejny, niezwykle istotny aspekt środowiskowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *