Posted on

Ten typ świec, w których wypełnienie wytwarza się z wosku, małymi krokami rozpoczyna opanowywać rynek. Mimo iż niektórzy wciąż o nim wręcz nigdzie nie słyszeli, na pewno warto zaintrygować się takim wyrobem, ponieważ jest on w pełni eko, za sprawą czego jego produkcja nie wpływa negatywnie na stan środowiska. Świece naturalne robione z wosku sojowego to bardzo dobra alternatywa dla świec tradycyjnych parafinowych. Nie rozchodzi się tu już wyłącznie o kwestie związane z ekologią, choć one są bez wątpienia bardzo istotne.

Wosk z soi charakteryzuje się biodegradowalnością. Jest w 100% biodegradowalny, a to oznacza, iż rozkłada się samoistnie następnie w środowisku, nie pozostawiając po sobie jakichkolwiek trujących odpadów. Może być tym samym bezpiecznie używany dosłownie poprzez alergików czy też osoby posiadające problemy z różnymi uczuleniami. Wosk z soi nie posiada żadnych szkodliwych substancji. Jest całkowicie wolny od chemii, a poprzez to bezpieczny dla naszego środowiska, i dla samego człowieka.

Świece sojowe proponują także swym użytkownikom coś ekstra – długi okres czasu palenia. O dziwo potrafią palić się istotnie dłużej od swoich parafinowych zamienników. Mówi się, że posiadają nawet dwa razy dłuższą żywotność, poprzez co są równocześnie produktami niezwykle ekonomicznymi. Taka jedna wielka świeca sojowa bez obaw będzie się palić przez kilka tygodni. Z pewnością lepiej zatem zainwestować w takie świece, aniżeli wybrać dwie słabej jakości świece parafinowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *