Posted on
Słowiński Park Narodowy znajduje się na północy Polski nad samym morzem, a jego najbardziej znaną atrakcją bez wątpienia ruchome wydmy, unikat przyrody na skalę światową. Niewielu obywateli Polski wie, jak wielką popularnością cieszą się polskie wydmy pośród przyjezdnych. Nie ma w tym nic dziwnego – wydmy to prawdziwy ewenement. Aby obejrzeć to niezwykłe zjawisko, należy dostać się tam na piechotę albo na rowerze, jednakże odległość do pokonania wynosi około 7 kilometrów (z parkingu w Rąbce).
Jeżeli więc jesteśmy z małymi dziećmi, raczej nie porywajmy się na taki spacer. Jednak w trakcie sezonu oferujemy dodatkową opcję, jaka zwłaszcza u małych dzieci wzbudzi zachwyt. Kiedy 1-szy raz pojechałam z dobrymi znajomymi do Łeby, jeden kolega od razu ogłosił: Wsiadamy w meleksy Łeba! Taką podjęliśmy decyzję. Podróż elektrycznym autem była wielką przyjemnością dla maluchów, jednak najwspanialsze atrakcje czekały na nas na miejscu. Piękna przyroda, niesamowite piaskowe wydmy, atmosfera jak na pustyni. Szkoda tylko, że ruchy wydm nie jesteśmy w stanie zaobserwować tzn. gołym okiem.
Niedaleko wielka, właściwie wyludniona plaża. Krajobraz rzeczywiście robi wrażenie. Co więcej niedaleko położone jest muzeum wyrzutni rakiet. Przy okazji odkryliśmy, iż do muzeum możemy dotrzeć też statkiem przez jezioro Łebsko, jednakże podobnie jak przy meleksach, rejsy są realizowane jedynie w sezonie turystycznym. Ze stuprocentową pewnością kiedyś spróbujemy wybrać się na taki rejs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *