Żwirek dla pupila

Żwirek dla kotka to zatem niezastąpione zaopatrzenie kuwety. Są wielorakie warianty żwirków dla kota. Każdy z nich przydaje się zarówno do kuwety odsłoniętej, jak i także krytej. Żwirek dla kotka posiada taki negatyw, iż nie wolno do końca powstrzymać jego rozpraszaniu niedaleko kuwety oraz noszeniu po mieszkaniu przez kotka.
kup teraz żwirek dla kota https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kota?

Najprościej jest do kuwety sypnąć po prostu normalny piasek. Jednakże na rynku są dostępne oryginalne żwirki dla kota, znacznie przydatniejsze w przeznaczeniu.
Żwirki niezbrylające niezwykle przypominają zwykły piach. Są nieodzowne dla pupilów, które często wychodzą na zewnątrz oraz lubią gmerać w ziemi. Takie kotki muszą posiadać w kuwecie coś znajomego.

Wprawdzie taki żwirek dla pupila wyjątkowo prędko zaczyna nieładnie pachnieć, bowiem nie ma możliwości odseparowania żwirku zanieczyszczonego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy ma formę małych kamyczków. Im te kamyczki są mocniejsze, tym żwirek mniej rozpowszechnia się po domu.

Chociaż tenże większy i cięższy jest mniej korzystny. Jak kot odda mocz na taki żwirek, tworzy się bryłka, jaką można prędko wyeliminować z kuwety bez potrzeby zmiany całej zawartości. Takie żwirki dla kota mogą być bezzapachowe lub aromatyczne. Asortyment zapachów jest znaczny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, porządne żwirki dla kotów bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla pupila silikonowe zatrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety można wyrzucać odpady na bieżąco, oraz wszystek żwirek podmieniać co około 3 tygodnie. Owy żwirek dla kota jest wybitnie funkcjonalny.

Jeśli go użytkujemy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym pomieszczeniu, żeby woda z moczu przyjemnie wyparowała. Wyjątkowo atrakcyjne żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy jeszcze drewniany żwirek dla kota. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można wyrzucać go do ubikacji. Taki żwirek doskonale łagodzi smrody i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego właściwością stanowi więc to, iż najbardziej ze jakichkolwiek żwirków rozpowszechnia się po mieszkaniu. Na rynku dostępne są żwirki dla kotów drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki tymże żwirkom nie trzeba sprzątać po każdorazowym oddaniu moczu przez kotka.

Pochłaniacze zapachu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specyficzne pochłaniacze smrodu i dodatkowo neutralizatory, które można łączyć w minimalnej ilości do żwirku dla kota. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, że mają ponadto zalety sterylizujące.