Posted on

Każda wyprawa w tereny górskie powinna być bardzo dobrze przygotowana oraz gruntownie przemyślana. Tyczy się to zarówno spokojnej wycieczki z rodziną w łatwo dostępne oraz niskie szczyty, jak i trudniejszych eskapad w Alpy czy Tatry. Dobrze jest nie tylko sumiennie zaplanować trasę i jej poszczególne etapy, ale też zatroszczyć się o odpowiedni ekwipunek a także wyposażenie dla każdego uczestnika wyprawy. Bardzo ważne są oczywiście fachowo dopasowane plecaki.

 

Plecaki turystyczne muszą być zrobione z wysokiej jakości, wytrzymałego materiału, lekkie i pojemne. Jeśli planujemy nocować u stóp gór i każdego dnia odbywać jedną wycieczkę, plecaki mogą być odrobinę mniejsze niż w przypadku wielodniowej trasy obejmującej noclegi w schroniskach lub pod namiotem, który wszak także trzeba dźwigać na swoich ramionach. Kolejnym bardzo ważnym składnikiem naszego wyposażenia są dobrze dobrane i wygodne buty najlepiej nie nowe, ale wypróbowane już wcześniej na dłuższych spacerach.

 

Dzięki temu unikniemy niemiłych niespodzianek na trasie. Nie powinniśmy również zapominać o porządnej odzieży przeciwdeszczowej. Dodatkowo należy zabrać ze sobą kilka sztuk odzieży zmiennej, podstawowe kosmetyki, wodę i kanapki na drogę a ponadto apteczkę. Przyda się też dokładna mapa, telefon komórkowy z aparatem fotograficznym a także krem z filtrem przeciwsłonecznym. Dobrze przygotowana wyprawa w tereny górskie zapewni ci pełne jej bezpieczeństwo, a podróżowanie będzie wtedy wielką przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *