W jaki sposób wybrać drapak dla kota?
Decydując się na posiadanie pupila, potrzebujemy mieć świadomość, iż drapanie to jego własny nawyk i instynktowny sposób na pozbycie się zamarłej, niepotrzebnej tkanki. Jeśli Twój kot ma smykałkę do drapania różnych mieszkaniowych powierzchni, takich jak drzwi i także fotele, wyjściem może stanowić dostosowany do jego potrzeb drapak.
Dane typy różnią się od siebie wzorem, wielkością oraz funkcjonalnością, a asortyment jest niewątpliwie szeroki. Nasz artykuł poradzi Ci, jakie są generalne reguły dobierania tegoż rodzaju akcesoriów także kiedy dokonać racjonalnego wyboru.

Przede wszystkim trwałość.

Pupil ścierając pazurki stosuje do tegoż sporą część swojej siły, zaś cielsko zagina w wielki łuk. Takie przyzwyczajenie wywołuje, że drapak dla kota musi być przede wszelkim trwały, tak by nie zagroził naszemu zwierzakowi. Dobrym podejściem są np. moduły przymocowane do ściany, jakie przetrzymują duży nacisk i dodatkowo stanowią świetną opcję, chociażby dla dorosłych kotów. Wybierając drapak zobacz, czy jest wsparty na stabilnej podstawie i dodatkowo czy strona wewnętrzna doskonale przywiera do podłogi.
Dokonując przesiewu przyjmij pod rozwagę wskazania producenta, co do owego, dla jakiej wielkości kotów kierowany jest określony przedmiot. Im cięższy jest nasz kot, tym silniejszy nacisk wywrze podczas wycierania pazurków, dlatego drapak dla kota winien być doprawdy mocny.

Dopasowana wielkość

Niezależnie od tego, czy zakupujesz drapak w sklepiku stacjonarnym, lub zamawiasz go online, pamiętaj żeby dostosować jego kształty do gabarytów Twojego pupila. Wysokość winna być dostosowana do wysokości kota, tak żeby mógł on wyprostować łapki i dodatkowo wyciągnąć ciało. Pupile rasy dużej potrzebują szczególnych, szerokich dodatków, jakie spełnią ich potrzeby. Koci junior usatysfakcjonuje się tradycyjnym produktem; możemy również kupić drapak, jaki będzie rósł zgodnie z nim.

Marka oraz zużyte produkty

Jeśli drapak ma nam służyć dłuższy czas, musi być stworzony spośród znakomitej jakości produktów. Porządnie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który pięknie akceptuje kontakt z kocimi pazurami. Taki wybór obicia zrobi, iż na przedmiocie nie będą się nagromadzać kępki wypadającej sierści, i czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli drapaków w rozmaitej formie. Owe najzwyczajniejsze to deska opleciona dodatkowym sznurem, najbardziej wyszukane stworzone są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Występują także drapaki, zrobione tak, ażeby wykonywać zarazem
rolę łóżka i które obite są mocną, wszak wygodną gąbką.
ten sklep oferuje wysokiej jakości kocie drapaki https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota może być również śliczny, jak i także praktyczny. Taki przedmiot może być ozdobą wnętrza i wyjątkowym placem rozrywek dla naszego kota. Niezwykle powiększone są tzw. kocie wieże, które pozwalają zadbać o pazurki, a są także łóżkiem i także środowiskiem do zabaw. Takie rozwiązanie perfekcyjnie sprawdzi się, jeżeli masz kilka kotków, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki jednocześnie, i nawet stosować drapak do wspólnych igraszek.
Olbrzymi asortyment rozmiarów, kształtów oraz kolorów sprawia, iż dowolny właściciel kotów zlokalizuje w sklepie zoologicznym coś, co spełni jego wymagania i uczyni radość kotka.