Drapak dla kota – czemu jest niezbędny?

Na pewno każdy przynajmniej raz spotkał kota, który wyjętymi łapami drapie pewien przedmiot. W domu notorycznie ofiarą pada kanapa, fotel, drewniany mebel, a nawet dywan. Stwierdzamy więc często, że kot „ostrzy szpony”.

Drapanie to jedna z naturalnych czynności, którą musi wykonywać każdy duży pupil. A nie chodzi tutaj akurat o zaostrzenie szponów, bo pazury każdy kot ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach wydzielają zapach, którym pupil oznacza swoje terytorium. Zostawia także ślady pazurów na przedmiotach, także w charakterze oznajmienia, że to jego obszar. Jeśli kotek w ogóle nie zajmuje się drapaniem, jest więc to dla nas sygnał, że coś mu przeszkadza. Drapak dla kota postawiony w mieszkaniu umożliwi uratować przed zrujnowaniem nasze meble.
kliknij aby kupić zabawki dla kotów

Drapaki dla kotka umożliwiają naszym wybrańcom komfort, są wielce przydatne szczególnie pupilom będącym stale w domu.

Drapak dla kota przydaje się ponadto do gimnastyki. Kot wysuwa mięśnie, zaś na wysoce rozszerzonych drapakach ma szansę do niezwykle złożonych zabaw. Idealnie jest jak najszybciej przyzwyczaić kociaka do drapaka, by ocalić przed podrapaniem stołki albo wersalkę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Zwykle koty drapią przedmioty w miejscu, gdzie często bywają gospodarze, więc ofiarą może ulec sofa w salonie. Koty ubóstwiają też zaznaczać znane otoczenie blisko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać jakieś inne zwierzę, na przykład nietypowego pupila.

Najlepiej jest położyć drapak dla kota tam, gdzie znajdowaliśmy własnego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najokazalsze, ustawione w koszmarnym miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kotów kupić?
W sprzedaży są dostępne różnorodne typy drapaków dla kotków.

Drapak może mieć formę dywana z sizalu, który jest niewrażliwy na uszkodzenia i może służyć pupilowi jako miękkie pole do drzemki. Jest więc to najtańsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Częste są też drapaki dla kotów w formie drewnianego słupka, postawionego na podstawce pionowo czy skośnie, owiniętego dzianiną. Takie drapaki można kupić w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeżeli są niesłychanie rozbudowane, luksusowe, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może być na ziemi lub być zamocowany do ściany, oraz chociażby do sufitu.

Drapak powinien być dobrany do wielkości pupila. Zwykle drapaki dla kotów występują w kilku różnorodnych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt także dla hodowli, a również drapaki wodoodporne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest szalenie potężna, mają one najrozmaitsze rozmiary, posiadają różne funkcje i dodatki. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu własnym stylem tudzież upodobaniami kotów. Jeśli pupil lubi więcej spać, zróbmy mu drapak – dywanik lub fotel, gdy jest ruchliwy oraz uwielbia skakać, przypuszczalnie uraduje się z drapaka z huśtawką powieszonego u sufitu.